Достапни линкови

Ерусалим: Убиен еден милитант од бригатите Ал Акса


Израелските сили, за време на денешната акција на Западниот Брег, убиле еден милитант од Ал Акса бригадите. Според израелската армија, тој бил одговорен за некои бомбашки напади во Израел.
XS
SM
MD
LG