Достапни линкови

Багдад: Убиен еден од адвокатите на Садам Хусеин


Еден од главните адвокати на одбраната во процесот против Садам Хусеин бил убиен денеска во Багдад, јави ирачката државна телевизија. Од почетокот на судењето на Садам Хусеин во октомври, досега се убиени тројца негови бранители.
XS
SM
MD
LG