Достапни линкови

Њујорк: Денеска е Светски ден на бегалците


Денеска во светот се одбележува Меѓународниот ден на бегалците. Обединетите Нации соопштија дека во светот има 8,4 милиони бегалци, од кои 5 милиони се над 5 години надвор од своите домови.
XS
SM
MD
LG