Достапни линкови

Виена: Заедничка иницијатива на ЕУ и САД за борба против пиратеријата


Европската Унија и Соединетите Држави за време на самитот што ќе се одржи во среда во Виена, ќе покренат заедничка иницијатива за борба против пиратеријата. Европската комисија соопшти дека иницијативата ќе се фокусира врз обука на царинските служби и заеднички акции против трговијата со фалсификувани производи.
XS
SM
MD
LG