Достапни линкови

Багдад: Киднапирани десет работници во пекарница


Вооружено лице денеска киднапирало10 работници кои работеле во пекарница, во една претежно шиитска населба во Багдад, соопшти ирачката полиција. Исто така, полицијата во Багдад пронашла тела на 10 лица, врз кои било видливо, дека е извршено насилство, а во меѓувреме американската армија соопшти дека продолжува со потрагата на двајцата американски војници кои исчезнаа во петокот. Инаку во серијата самоубиствени напади што вчера се случија во ирачкиот главен град, најкрвави досега по убиството на лидерот на Ал Каеда во Ирак Абу Мусаб Ал Заркави, загинале повеќе од 30 лица.
XS
SM
MD
LG