Достапни линкови

Багдад: Четири лица загинале во експлозија на граната на главниот пазар


На главниот пазар во Багдад денеска експлодирала граната при што 4 лица загинале, а 13 биле повредени. Експлозија одекнала и на еден друг пазар во Багдад во која 2 лица загинале, а 24 биле повредени.
Брисел: САД и ЕУ го повикаа Иран да даде јасен одговор за меѓународната иницијатива за нуклеарната криза
XS
SM
MD
LG