Достапни линкови

Шри Ланка: Најмалку 20 бунтовници загинале во судир со безбедносните сили


Најмалу 20 бунтовници на тамилските тигри и 4 припадници на безбедносните сили на Шри Ланка загинале во најновите судири во северо-западниот дел на земјата. До престрелките дошло на островот Манар кога 11 помали бродови со бунтовници извршиле напад врз позициите на владините сили.
XS
SM
MD
LG