Достапни линкови

Шри Ланка: Шеесетина загинати при експлозија на бомба во автобус


Шеесетина луѓе загинале во експлозијата на бомба во автобус во Шри Ланка. Властите веруваат дека за нападот биле одговорни припадници на бунтовниците познати како тамилски тигри. Дипломатите страхуваат дека нападот може да претставува враќање на граѓанската војна која две децении ја пустошеше таа земја.
XS
SM
MD
LG