Достапни линкови

Тикрит: 4 лица загинале, а 15 се повредени во напад врз сунитска џамија


Четири лица загинале, а петнаесетмина други биле повредени во денешниот напад врз една сунитска џамија во близина на ирачкиот град Тикрит, јавуваат агенциите. До нападот дојде и покрај засилените мерки за воспоставување ред во земјата што вчера ги воведе ирачката влада.
XS
SM
MD
LG