Достапни линкови

Рамала: Десетици палестински службеници го нападнаа парламентот


Десетици палестински цивилни службеници го нападнаа парламентот во Рамала принудувајки ги членовите на владата на Хамас да ја напуштат зградата. Тие на парламентарците фрлаа предмети и скандираа дека се гладни. Новото палестинско раководство не исплатило плати три месеци откако ги презедоа функциите, бидејки западните земји ја укинаа помошта затоа што Хамас не се откажа од насилството и не го признава Израел.
XS
SM
MD
LG