Достапни линкови

Мостар: Неколкумина повредени по мечот Хрватска - Бразил


Неколку лица се полесно повредени по мечот Хрватска - Бразил на Светското првенство во фудбал, кога во центарот на Мостар се судрија навивачки групи на бошњаците и хрватите од источниот и западниот дел од градот кој во текот на војната беше поделен по етничка линија. Полицијата употреби солзавец за да ги растера групите кои причинија значителна материјална штета на автомобилите и излозите.
XS
SM
MD
LG