Достапни линкови

Пакистан: Уништен камп на милитанти


Пакистанските безбедносни сили подржани од хеликоптери унуиштиле еден камп на милитанти, при што убиле пет, а заробиле 7 од нив. Станува збор за тренинг камп на Балуча терористите во близина на Дера Букти во провинцијата Балучистан.
XS
SM
MD
LG