Достапни линкови

Њујорк: Албанците и Србите и натаму имаат спротиставени ставови


И покрај напредокот србите и албанците и натаму имаат спортивставени ставови, а компромисот е од клучно значење, оцени генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан во најновиот извештај за Косово до Советот за безбедност. Анан ги повика и двете страни да покажат флексибилност.
XS
SM
MD
LG