Достапни линкови

Брисел: Посета на шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен


Шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен денеска престојува во Брисел на разговори со евро-комесарот Хавиер Солана, а предвидени се разговори и со генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер, како и со други европски дипломати, задолжени за Балканот. Петерсен утре ќе ја посети и Виена, по што се враќа на Косово. До крајот на овој месец Сорен Јесен Петерсен ќе се повлече од функцијата шеф на УНМИК.
XS
SM
MD
LG