Достапни линкови

Флорида: Евакуација на неколку населби поради тропска бура


Гувернерот на американската држава Флорида, Џеб Буш, препорача евакуација на некои населби откако според временските прогнози, се предвидува дека тропската бура Алберто би можела да прерасне во ураган. Бурата претходно ја зафати Куба и се предвидува дека денеска ќе дојде до брегот на Флорида.
XS
SM
MD
LG