Достапни линкови

Крим: 200 американски војници стационирани на Крим ќе ја напуштат Украина


Околу 200 американски војници ќе го напуштат Крим, на југот од Украина, откако нивното доаѓање предизвика анти-НАТО демонстрации. Како што соопшти украинското министерство за одбрана американските војници го напуштаат Крим поради истекот на договорот, додавајќи дека парламентот на Украина ќе одлучи кога ќе биде одржана украинско-американската воена вежба на Крим.
XS
SM
MD
LG