Достапни линкови

Газа: Разговори во врска со палестинскиот референдум


Палестинскиот претседател Махмуд Абас и премиерот Исмаил Ханије вечерва повторно ќе разговараат во врска со референдумот за воспоставување палестинска држава покрај Израел, пренесуваат агенциите. Палестинскот претседател Махмуд Абас издаде декрет за одржување на референдум на 26 јули, но Хамас кој ја предводи палестинската Влада, го отфрли референдумот, оценувајќи дека тоа претставува ,,удар врз Владата,,.
XS
SM
MD
LG