Достапни линкови

Берлин: Продолжува СП во фудбал


Три натпревари се на денешниот распоред на вториот ден на 18 Светско првенство во фудбал во Германија. Во 15 часот играат Англија и Парагвај. Во 18, Тринидад и Тобаго против Шведска и во 21 вечер Аргентина – Брегот на Слоновата Коска. Вчера, Германија ја совлада Костарика со 4 спрема 2, а Еквадор ја победи Полска со 2 : 0. Германската полиција, во меѓувреме, соопшти дека синоќа се уапсени 20 главно германски и англиски навивачи поради тепачка и инциденти.
XS
SM
MD
LG