Достапни линкови

Багдад: Најмалку три лица загинале а 30 повредени во експлозија на бомба


Најмалку 3 лица загинале а 30 се ранети во експлозија на бомба пред пазарот во Багдад. Станува збор за поставена бомба на патот чија цел била полициска патрола, но сите загинати се цивили.
XS
SM
MD
LG