Достапни линкови

Њујорк: Знамато на СЦГ пред ОН ќе биде заменето со знамето на Србија


Знамето на Србија и Црна Гора денеска пред Обединетите Нации во Њујорк ќе биде заменето со знамето на Србија . По тој повод српскиот претседател Борис Тадиќ ке го информира генералниот секретар Кофи Анан за континуитетот на Србија во Светската Организација по прогласувањето на независноста на Црна Гора. Тадиќ ќе разговара со Анан и американскиот преставник Френк визнер за преговорите за идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG