Достапни линкови

Њујорк: Критики за Србија и Русија за несоработка со Хашкиот трибунал


Главниот Обвинител на Хашкиот трибунал Карла дел Понте во Обединетите Нации ги критикуваше Србија и Русија за несоработка со Трибуналот. Србија е посочена за обвинетите за геноцид во Босна Радован Краџиќ и Ратко Младиќ, а Русија за не преземање акција против Властимир Џорџевиќ обвинет за криминал против човештвото на Косово.
XS
SM
MD
LG