Достапни линкови

Њујорк: Светското фудбалско првенство, ќе придонесе за зближување на народите


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан и претседателот на ФИФА Сеп Блатер изразија надеж дека престојото светско првенство во фудбал ќе придонесе за зближување на народите. Тие оценија дека фубалот е глобален јазик и оти спортот воопшто е еден од начините за постигнување на Милениумските развојни цели на Светската организација.
XS
SM
MD
LG