Достапни линкови

Багдад: Италија ќе ги повлече своите војници од Ирак


Италијанскиот министер за надворешни работи Масимо Д, Алема за време на денешната посета на Багдад изјави дека Италија ќе ги повлече сите свои војници од Ирак до крајот на годинава. Италија има околу 2 илјади и 700 војници во Ирак, стационирани во Насирија.
XS
SM
MD
LG