Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш го поддржа уставниот амандман за забрана на истополни бракови


Американскиот претседател Џорџ Буш го поддржа уставниот амандман за забрана на истополни бракови во земјата. Во синоќешниот говор Буш оцени дека менувањето на дефиницијата на бракот ќе ја поткопа основата на семејството. Аналитичарите сметаат дека ваквиот амандман е со цел да им помогне на републиканците за ноемвриските избори за Конгресот.
XS
SM
MD
LG