Достапни линкови

Јахорина: Три лица повредени во експлозија во Јахорина


Три лица биле повредени при синоќешната експлозија на рачна бомба во викенд населбата Двориште на Јахорина, соопшти полицијата во Сараево. Инцидентот се случил кога непознат напаѓач ја фрлил бомбата кон жртвите кои биле од бошњачка националност. Тие по укажаната прва помош на Пале биле префрлени во болницата на Кошево. Полицијата е во потрага по напаѓачот.
XS
SM
MD
LG