Достапни линкови

Багдад: Продолжува судењето против Садам Хусеин


Судењето против поранешниот ирачки лидер Садам Хусеин продолжува денеска во Багдад. Тој со уште седумина негови соработници е обвинет за злосторттво против човештвото, односно за масовни убиства во шиитското село Дуџеил пред дваесет и четири години.
XS
SM
MD
LG