Достапни линкови

Торонто: Во рација на канадската полиција уапсени 17 лица


Канадската полиција уапсила 17 лица во рација извршена во околината на Торонто. Како што се соопштува во големата акција биле вклучени 400-тини полицајци, а кај уапсените лица е пронајдено одредено количество амонуим нитрат што се користи за изработка на бомба. Полицијата соошти дека уапсените планирале терористички напади на неколку локации во провинцијата Онтарио.
XS
SM
MD
LG