Достапни линкови

Прага: Втор ден од парламентарните избори


Во Чешка денеска е втор ден од парламентарните избори. Гласачките места беа отворени вчера, а се затвораат денеска во 14 часот, по што се очекуваат и првичните резултати. Според изборните органи, одзивот на гласачите е невообичаено висок, а мала предност и се дава на опозиционата Граѓанско-демократска партија, пред владејачките Социјал-демократи.
XS
SM
MD
LG