Достапни линкови

Кандахар: Најмалку 12 милитанти убиени при напад на полициска станица


Најмалку 12-мина милитанти биле убиени при нивниот напад врз една полициска станица во авганистанската провинција Кандахар. Според полицијата, во нападот биле повредени 17 лица, меѓу кои и 4-ца полицајци. Во соседната провинција Хелманд изутрината било нападнато полициско возило, при што биле ранети неколкумина полицајци.
XS
SM
MD
LG