Достапни линкови

Техеран: Иран ќе ги проучува меѓународните предлози за надминување на нуклеарната криза


Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки изјави дека Иран ќе ги проучи меѓународните предлози за надминување на кризата во врска со нуклеарната програма. Тој најави дека во наредните два дена во Техеран ќе пристигне шефот за андворешна политика на Европската Унија Хавиер Солана и оти ако има добра волја од сите страни, можно е решение за кризата.
XS
SM
MD
LG