Достапни линкови

Анкара: Најмалку 9 рудари загинале во експлозија во рудник во западна Турција


Најмалку 9 рудари загинаа во експлозија на метан во еден рудник на западот на Турција, додека се уште не е утврден бројот на рударите кои останаа заробени во окното. Се стравува дека на 150 метра длабочина се заробени неколку рудари.
XS
SM
MD
LG