Достапни линкови

Њујорк: Објавен договорот за формирање на транс-атлантска берза


Во Њујорк е објавен договор за формирање на првата транс-атланска берза. Њујоршката берза соопшти дека ќе го купи Еуронекст која оперира во Париз, Амстердам, Брисел и Лисабон за сума од 10 милијарди долари. Кога оваа мрежа ке се комплетира месечно ке оперира со сума од 2,1 трилион долари.
XS
SM
MD
LG