Достапни линкови

Белград: Хавиер Сонана на разговори со српските власти


Евро комесарот Хавиер Солана денеска во Белград е на разговори со српското раководство за идните односи на Србија со Европската Унија, развојот на ситуацијата по референдумот за незавиосност на Црна Гора и прашањето на Косово. Пред посетата, Солана изјави дека очекува Србија да заземе јасен став спрема Црна Гора и дека треба да бидат почитувани резулатите од референдумот.
XS
SM
MD
LG