Достапни линкови

Багдад: Пет лица загинале, а 54 се повредени во три експлозии


Пет лица загинаа, а 54 се повредени изутрината во три експлозии во Багдад, соопштија ирачките служби за безбедност. Две бомби експодирале на пазар во Багдад, а една во квартот ал Џедида.
XS
SM
MD
LG