Достапни линкови

Лондон: Едно лице убиено, во антитерористичка акција на полицијата


Британската полиција убила едно, а ранила друго лице во анти-терористичка акција денеска во Лондон. Друго лице е уапсено,а засега не е јасно за што е осомничен. Полицијата соопшти дека оваа операција не е поврзана со минатогодишните јулиски бомбашки напади во Лондон во кои загинаа 52 лица.
XS
SM
MD
LG