Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш побара целосна истрага за убиството на 24 цивили во Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш се заложи за целосна истрага за извештајите дека американски маринци убиле 24 цивили, меѓу кои жени и деца, во Ирак минатата година. Буш побара сите одговорни да бидат казнети,а американската команда нареди тернинг за етичко и морално однесување. Американските медиуми јавуваа дека јавноста во земјата е шокирана од случајот во Хадиџа.
XS
SM
MD
LG