Достапни линкови

Виена: ОПЕК го отфрли предлогот на Хуго Чавез за намалување на производството на нафта


Членките на ОПЕК го отфрлија предлогот на претседателот на Венецуела Хуго Чавез за намалување на производството на нафтата за да се зголеми цената на светскиот пазар. Катарскиот минситер за нафта Абдула ал Арија најави дека ОПЕК ќе ја следи ситуацијата до следниот состанок во септември.
XS
SM
MD
LG