Достапни линкови

Истанбул: 14 лица повредени во експлозија во подрум на петкатка зграда


14 лица се повредени денеска при експлозија во подрум на петкатна зграда во азискиот дел на Истамбул, јавија турските медиуми, пренесува МИА. Причините за експлозијата не се познати, но најверојатно не станува збор за подметната бомба.
XS
SM
MD
LG