Достапни линкови

Брисел: Барање од европски пратеници да му се забрани влез во ЕУ на претседателот на Иран


Група од 75 европски пратеници бараат од Европската Унија да му забрани пристап на своја територија на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад како реакција на неговиот повик за уништување на Израел и негирањето на Холокаустот. Петицијата е упатена и до Фифа да не му дозволи на Ахмадинеџад во Германија да ги гледа натпреварите на иранскиот фудбалски тим на Светското првенство кое почнува на 9 јуни.
XS
SM
MD
LG