Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе ги објават сите резултати од истрагата за Хадида


Официјален Вашингтон се обврза дека ќе ги објави сите податоци од истрагата за извештаите дека американските маринци во минатиот декември во градот Хадида убиле дваесетина ирачки цивили. До ова дојде откако ирачката влада соопшти дека постојат граници, во како што е наведено, оправдувањето на цивилните жртви во Ирак.
XS
SM
MD
LG