Достапни линкови

Багдад: Пронајдени телата на 40-тина убиени лица


Во различни делови на Багдад биле пронајдени тела на четириесетина убиени луѓе, повеќето од нив мачени и стрелани, соопшти ирачката полиција. Инаку, само вчера во повеќе напади во Ирак загинаа неколку десетици лица, претежно во експлозии на автомобили бомби.
XS
SM
MD
LG