Достапни линкови

Техеран: Иран не се плаши од напад на САД


Шефот на иранската дипломатија Манушеир Мотаки изјави дека новата земја не се плаши од американски напад. Мотаки изјави дека Вашингтон не е во позиција да креира нова криза во регионот со оглед ан тешкотиите во Ирак и Авганистан.
XS
SM
MD
LG