Достапни линкови

Рим: Конференција за птичјиот грип


Над 300 научници денеска во Рим ќе дискутираат за брзото ширење на птичјиот грип во Азија, Европа и Африка. Од смртоносниот вирус Ха Пет Ен Еден досега умреа 127 лица.
XS
SM
MD
LG