Достапни линкови

Атина: Материјална штета од силна експлозија во близина на куќата на грчкиот министер за култура


Од силната експлозија во близина на куќата на грчкиот министер за култура Јоргос Вулгаракис е причинета материјална штета. Ова е втор напад врз Вулгаракис кој претходно беше министер за јавен ред.
XS
SM
MD
LG