Достапни линкови

Техеран: Иранската влада соопшти дека продолжува со процесот за збогатување ураниум


Иран денеска уште еднаш повтори дека продолжува со процесот за збогатување ураниум. Портпаролот на иранската влада Голам Хусеин ги демантира информациите дека Иран се откажува од збогатувањето ураниум на своја територија и оти процесот ќе биде пренесен во Русија.
XS
SM
MD
LG