Достапни линкови

Дили: Преговори за запирање на насилствата во Источен Тимор


Во Источен Тимор се одржуваат преговори со цел запирање на насилствата меѓу бунтовниците и владините сили што неколку дена го потресуваат главниот град Дили. Во Дили се распоредени меѓународни сили за да го надгледуваат примирјето.
XS
SM
MD
LG