Достапни линкови

Кабул: Едно лице загинало при напад на демонстрантите во Кабул


Американските војници и авганистанските сили за безбедност отвориле оган врз демонстрантите во Кабул при што најмалку едно лице загинало. Протестите избувнале откако претходно во сообраќајна несреќа во која биле инволвирани и американски војници загинале тројца пешаци.
XS
SM
MD
LG