Достапни линкови

Бакуба: Најмалку 11 загинати во бомбашки напад во Бакуба


Најмалку единаестмина загинати и шеснаесет повредени е билансот од денешниот бомбашки напад во близина на ирачкиот град Бакуба, јавуваат агенциите, повикувајќи се на полициски извори. Бомбата била скриена во автобуската станица и била активирана во моментот кога голем број луѓе одат на работа.
XS
SM
MD
LG