Достапни линкови

Багдад: Најмалку две лица загинаа во експлозија на две рачни бомби


Две рачно поставени бомби експлодирале во централен Багдад, убивајки најмалку две лица, додека 17 други биле повредени, јавија агенциите. По првата екплозија, уследила уште една, што претставува тактика што често ја користат бунтовниците во Ирак.
XS
SM
MD
LG