Достапни линкови

Техеран: Посета на Игор Иванов


Секретарот на Советот за Безбедност на Русија, Игор Иванов престојува во Техеран на разговори со официјалните ирански претставници за контроверзната иранска нуклеарна програма. Русија зедно со Кина цврсто се противи на преземањето санкции врз Иран, додека Соединетите држави ја обвинуваат таа земја, дека тајно произведува нуклерано оружје.
XS
SM
MD
LG